НачалоЛайфстайлНепознати спасиха дете в София и върнаха вярата на едно семейство в...

Непознати спасиха дете в София и върнаха вярата на едно семейство в доброто

Понякога най-големите герои нямат имена, не търсят благодарност и просто се появяват в точния момент. Историята на едно семейство от Пазарджик, разказана пред Vesti.bg, е точно такъв пример – доказателство, че дори в най-тежките мигове човечността все още съществува.

Всичко започва на 20 юни с една обикновена семейна разходка до Софийската зоологическа градина. На път за вкъщи обаче денят се превръща в истински кошмар. Докато автомобилът се движи по бул. „Цариградско шосе“, малката дъщеря на Наташа Георгиева внезапно получава фебрилен гърч.

„Съпругът ми спря веднага. Изпаднах в паника, звъннах на телефон 112“, разказва майката пред Vesti.bg.

Следват минути, които семейството никога няма да забрави. Докато чакат помощ, около тях започват да спират напълно непознати хора. Някой носи вода и започва да охлажда детето, за да свали високата температура. Друг донася постелка, за да не лежи момиченцето върху нагорещения асфалт. Всички правят каквото могат, без да се познават помежду си.

Минутите обаче минават, а линейката все още не пристига. Именно тогава един непознат мъж взема решение, което вероятно променя развоя на събитията. Тъй като родителите не познават София, той оставя собствените си ангажименти, качва се зад волана на автомобила им и ги откарва към най-близката болница – УМБАЛ „Света Анна“.

„Караше бързо, натискаше клаксона, правеше всичко възможно да стигнем възможно най-бързо. Няма да забравя това никога“, споделя Наташа.

Историята не приключва дотук. След пристигането в болницата майката осъзнава, че детето е мокро от водата, с която е било охлаждано, а и няма резервни дрехи. Малко по-късно пред отделението се появява жена, която също е била свидетел на случилото се на булеварда. Без никой да я моли, тя е последвала семейството до болницата, купила е нови сухи дрешки за момиченцето и ги предала на бащата.

Без да чака благодарности. Без дори да каже името си.

Следват още тежки дни. Детето остава в болница една седмица, а ден след първия инцидент получава и втори фебрилен гърч. Лекарите водят продължителна битка с високата температура.

„Беше изключително труден период. Днес най-накрая ни изписаха“, разказва майката след щастливия край.

Днес момиченцето вече е добре и е извън опасност. Семейството се прибира у дома с огромна благодарност към лекарите, но и към хората, които в най-трудния момент не са останали безучастни.

„Аз съм много, много благодарна на тези хора! Никога няма да ги забравим. Нека бъдем по-добри!“, казва Наташа.

Историята, публикувана от Vesti.bg, напомня нещо, което често забравяме в забързаното ежедневие – че понякога една подадена ръка, едно бързо решение или един малък жест могат да означават много повече, отколкото си представяме. Именно такива хора връщат вярата, че добротата все още съществува.

Подобни статии

ВАШИЯТ КОМЕНТАР

Моля, въведете коментар!
Моля, въведете името си тук

- Advertisment -

Популярни

Последни коментари